Melanoceuticals

(Depigmentačné ošetrenie)

Depigmentačné, antoixidačné, zosvetľujúce ošetrenie.

Obsahuje vysoké koncentrácie bieliacich, exfoliačných, antioxidačných a zjasňujúcich účinných látok, pôsobiacich v rôznych fázach procesu melanogenézy, ktoré blokujú vzhľad kožnej hyper-pigmentácie pri zachovaní integrity pokožky.

Odstraňuje vady odtieňu pokožky a zamedzuje ich ďalšiemu vzniku. Normalizuje a zvyšuje aktivitu metabolických procesov, zabraňuje fotostárnutiu kože, zaisťuje rýchle obnovenie tkanív. Udržuje tonus, elasticitu a zaisťuje zdravý vzhľad pokožky.

Hlavnou príčinou pigmentácie pokožky je vystavenie UV žiareniu, ale vyskytujú sa aj ďalšie faktory, vrátane hormonálnych faktorov, genetickej predispozície, tehotenstva, porúch hipofisiaria, fotosenzibilizujúcich liekov, určitých kozmetických prípravkov a nedostatku vitamínu D.

Zloženie:

Kyselina tranexamová

Inhibuje syntézu melanínu tým, že blokuje interakcie melanocytov a keratinocytov, zabraňuje vzniku hyperpigmentácie vyvolanej UV žiarením. Znižuje riziko recidívu melasmy.

Glutathion

Vysoko aktívny antioxidant. Inhibuje aktivitu tyrosinázy tak, že se viaže na stred tohto enzýmu obsahúceho meď. Spôsobuje tvorbu svetlého melanínu (feomelaninu) namiesto tmavého (eumelanínu).

Azeloglicin

Inhibuje tyrosinázu vďaka potlačovaniu aktivity mitochondriálnej oxidoreduktázy a syntézy DNA. Potlačuje proliferáciu, má cytotoxický účinok na zoskupeniach melanocytov. Má vyrazný keratolitický, ukludňujúcí a antioxidačný účinok. Reguluje vylučovanie kožného mazu a znižuje výskyt komedónov.

Kyselina kojová

Deaktivuje tyrosinázu pomocou chelatácie iontu medi a potlačeniu tautomerizácie od dopachromu ku kyseline dihydroxyindol karbonovej (DHICA). Vplyvom tejto látky melanocyty prichádzajú o dendrity a znižuje sa  v nich obsah melanínu.

Alfa arbitun

Blokuje biosyntézu epidermálneho melanínu inhibíciou enzymového okysličenia tyrosinázy a dioxyfenylalaninu, a tiež inhibuje dozrievanie melanozómov.

Kyselina glykolová a citrónová

Zrychlujú obnovenie buniek a penetráciu iných aktívnych látok. Uľahčujú odstránenie vrstiev keratinocytov obsahujúcích melanín, čím sa výrazne zosvetľujú pigmentované oblasti. Majú vyrazné antioxidačné a regeneračné vlastnosti.

Kyselina askorbová

Znižuje riziko výskytu a intenzitu hyperpigmentácie, pretože blokuje syntézu melanínu a zachytáva voľné radikály. Tým napomáha rozkladu vyrobeného melanínu a inhibuje jeho polymerizáciu.