IPL trvalá epilácia

Bezbolestné, efektívne, laserové odstránenie chĺpkov certifikovaným medicínskym prístrojom EXILITE

Svetelný lúč prenikne ku korienku chĺpku (folikulu), reaguje s jeho farbivom a zmenou svetelného žiarenia na tepelnú energiu dochádza k zahriatiu vlasového korienka na extrémne vysokú teplotu a jeho definitívnemu zničeniu.
Keďže vlasy aj chĺpky v priebehu svojho života prechádzajú určitými rastovými cyklami, pre úspešný výsledok epilácie je potrebné zasiahnuť vlas v jeho aktívnej rastovej fáze (anagéne), kedy obsahuje najviac farbiva.
Počet – percento korienkov (folikulov) v aktívnej fáze je rôzne na jednotlivých častiach tela a do určitej miery individuálne.
Ostatné korienky na danej časti tela sú v kľudovej fáze (telogéne). Korienky v kľudovej fáze sa skôr či neskôr prebudia a začnú z nich rásť chlpy. Preto je potrebné medzi jednotlivými epiláciami dodržiavať dostatočne dlhé pauzy, priamo závislé od dĺžky kľudovej fázy na danej časti tela, aby sa maximálne množstvo chĺpkov dostalo do aktívnej fázy, stmavlo a mohlo byť zasiahnuté IPL svetelným lúčom.
Epiláciu je potrebné opakovať 4 – 7 krát, v 4 – 8 týždňových intervaloch. Akékoľvek informácie o výsledkoch trvalej epilácie po jednom alebo dvoch zákrokoch nemôžu byť pravdivé ani objektívne. V nízkom percente prípadov, v závislosti na individuálnych vlastnostiach pokožky a ochlpenia môže byť počet potrebných opakovaní epilácie nižší alebo vyšší ako je priemer.

Epiláciu laserom je možné prevádzať len na neopálená pokožku. Časti tela, ktoré môžu byť vystavené priamemu či nepriamemu slnečnému žiareniu je vhodné chrániť krémom s vyšším ochranným faktorom. Chĺpky nesmú byť epilované strojčekom, voskom, pinzetou ani inou metódou, ktorá chĺpky vytrháva (minimálne 6 týždňov pred zákrokom). Chĺpky musia byť na hladko oholené žiletkou-ideálne 24 hodín pred ošetrením.
Vo väčšine prípadov nie je epilácia sprevádzaná žiadnou reakciou pokožky po zákroku. Vo výnimočných prípadoch môže trošku sčervenať. Mierne podráždenie pokožky môže pretrvávať niekoľko hodín. Po zákroku sa neodporúča opaľovanie minimálne po dobu 2 – 3 týždňov. Dôležité je tiež požívať krém s vysokým ochranným faktorom na epilované časti tela.

Epilácia je univerzálna, vhodná pre ženy aj mužov vo všetkých lokalitách tela.

Výsledok je trvalý, nežiadúce ochlpenie je zredukované na akejkoľvek časti tela alebo tváre. Vždy však treba mať na zreteli možné hormonálne zmeny, ktoré v organizme vznikajú jednak prirodzene, jednak patológiou – ide však o výnimočné prípady. V takýchto prípadoch je redukcia ochlpenia účinná na 90%.

Vzhľadom k tomu, že je pôsobenie laserového lúča sprevádzané prúdom špeciálne chladiacej látky, ktorá ho ochladzuje až na maximálnu možnú hodnotu -10°C, procedúra je prakticky bezbolestná. Zároveň je týmto spôsobom chránená aj pokožka. Napriek tomu nemožno povedať, že ošetrenie necítite. Minimálna bolestivosť závisí aj od miesta ošetrenia a hlavne od individuálneho stupňa citlivosti klienta.

Kontraindikácie:

Kožné alergie.
Gravidita.
Čerstvé rany na ošetrovanom mieste.
Zápaly.
Epilepsia.
Slnečné žiarenie.
Opálená pokožka.
Solárium.
Poruchy zrážanlivosti krvi.
Psoriáza.
Opary.
Mykózy.
Kardiostimulátor.
U ľudí, ktorým sa tvoria hypertrofické a keloidné jazvy
V prípadoch aktívneho alebo častého výskytu herpetickej infekcie na epilovanej oblasti
6 mesiacov po celkovom používaní prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A
Retinoidov (ISOTRETINOIN, ROACCUTAN – používaný na liečbu akné)
V prípade lokálneho užívania retinoidov (RETIN A), alebo bieliacich prípravkov: hydrochinon (stačí vysadiť 2 týždne pred zákrokom)
Niekoľko mesiacov pred zákrokom sa taktiež neodporúča brať prípravky s vysokým obsahom beta karoténu
Jedno ošetrenie

V prípade spolupráce

Kontaktujte ma

info@andreabeauty.sk
Štefánikova 20, Košice

Sociálne siete