Henna Brows

Henna Brows je architektúra obočia (vyrovnajú sa prípadné asymetrie) a farbenie obočia za použitia prírodného farbiva, henny. Ako už možno viete, vďaka svojmu prírodnému zloženiu henna napomáha obnove slabých či poškodených vlasov a chĺpkov. Preniká totiž do vlasového folikulu a vyživuje ho.

Vytvára na obočí podobný efekt ako permanentný make-up a intenzívne farbí pokožku. Prekrýva jazvy aj tetovania. Na pokožke vydrží farba pár dní a niekedy aj dva týždne. Na samotných chĺpkoch bežne vydrží až 6 týždňov. To, koľko vydrží na pokožke, pritom záleží na množstve faktorov, ako je správna aplikácia, odtieň farby či typ pokožky. Tmavšie odtiene vydržia zväčša dlhšie ako bledšie.

Táto značka farby je klinicky testovaná a schválená Európskou Úniou. Nakoľko ide o prírodnú farbu, môže vzniknúť aj alergická reakcia, no sama o sebe patrí táto značka farby k veľmi dobre znášajúcim. Neodporúča sa však podstúpiť farbenie hennou u alergických zákazníčok. Vždy sa robí, samozrejme, test znášanlivosti. Takisto nie je vhodné podstúpiť farbenie, ak ste po úraze očného okolia, prípadne, ak vám boli v očnom okolí robené kozmetické zákroky, napríklad aplikácia kyseliny hyalurónovej či botoxu.

Henna Brows sa nevymýva do oranžového či zeleného odtieňa, ako to niekedy býva u henny na vlasy. Táto farba sa vymýva postupne, a to do svetlejšieho odtieňa. Nejde totiž o hennu, ktorá sa používa na vlasy či na tetovanie, ale o iný druh henny.
Ako pred každou procedúrou, tak aj pred farbením Henna Brows vás najskôr oboznámime so samotným úkonom a tým, čo vás čaká. Následne budeme potrebovať, aby ste nám podpísali informovaný súhlas.

Postup aplikovania a časté otázky

Pred samotným úkonom si prečítate a podpíšete informovaný súhlas. Ďalej prebieha konzultácia. S každou zákazníčkou si prejdeme stav obočia, jej predstavu o výsledku a dohodneme sa o postupe pri farbení a úprave obočia. Vždy rešpektujeme prirodzený tvar obočia, ale aj vašu predstavu. Obočie sa vymeria a nakreslí, obkreslí sa bielou pastou a následne sa aplikuje Henna. Na záver sa obočie upraví, odstránia sa chĺpky, ktoré rastu mimo líniu.
Celá procedúra trvá cca 90 minút – hodinu a pol.

Ako často môžete podstúpiť túto procedúru

Túto procedúru je možné absolvovať raz za 4 týždne. Už po dvoch procedúrach je viditeľný rozdiel, chĺpky sú posilnené a vyživené. Ak chcete chodiť dlhodobo a pravidelne, interval 1x do mesiaca je úplne ideálny. Samozrejme môžete prísť aj neskôr, nie však skôr ako 4 týždne.

Na čo si treba dať pozor a aká je následná starostlivosť

Najdôležitejších je prvých 24 hodín po aplikácii! Je potrebné nevystavovať obočie kontaktu s vodou ani nadmernej vlhkosti. Nenanášať na obočie žiaden make-up. Nenavštíviť saunu, solárium, neopaľovať sa. Tieto obmedzenia platia prvých 24 hodín. Ďalej by ste sa po aplikácii Brow Henna mali vyhnúť používaniu peelingu v oblastí obočia a v jeho tesnej blízkosti, tak isto si nenanášať žiadne krémy cez obočie, oleje a ani séra na rast obočia. Výnimkou je iba Brows oil a Browy Growy, ktoré sú konkrétne na tento účel určené. Ďalej si neodličovať obočie s prostriedkami na odlíčenie s obsahom oleja.

Kedy sa neodporúča podstúpiť túto procedúru

Henna brows nie je vhodné absolvovať tesne po väčšom úraze alebo operácii v očnom okolí. Po aplikácii botoxu alebo kyseliny hyalurónovej na čele a v očnom okolí. U ťažko alergických zákazníčok je lepšie urobiť test znášanlivosti a to minimálne 48 hodín pred aplikáciou, Henna brows môže byť alergénna. U zákazníčok, ktoré prechádzajú hormonálnymi zmenami Brows Henna nemusí držať ako má, ale môže. Ide o veľmi individuálnu záležitosť. Farba môže mať kratšiu životnosť pri tehotenstve, pri hormonálnej liečbe a v období tesne pred menštruáciou a v prvých dňoch menštruácie.
Treba brať na vedomie že úprava s Brows Hennou je iba dočasná úprava obočia, tak ako klasické farbenie. Intenzita farby tesne po úkone je dosť intenzívna.

Čím je pleť mastnejšia, tým je životnosť kratšia. Pri extra mastnej pleti, problematickej, kde je pokožka v obočí veľmi pórovitá, nerovnomerná, nemusí byť efekt 100%.

V prípade spolupráce

Kontaktujte ma

info@andreabeauty.sk
Štefánikova 20, Košice

Sociálne siete