Vital Injector-crystal mezo

Účinné omladenie a hĺbková hydratácia pokožky.

Vital Injector-crystal mezo je unikátny prístroj, ktorý umožňuje rovnomerné a presne dávkovanie kyseliny hyalurónovej, alebo iných mezokokteilov do požadovanej hĺbky. Výhodou prístroja Crystal mezo, sú tenšie ihly, ako pri bežných injektoroch a rýchlejšia rekonvalescencia. Už do 3 hodín nie sú na pokožke žiadne stopy po ihlách, prevencia úniku materiálu, ihly s minimalizáciou bolesti..

Týmto dosahuje lepší a trvanlivejší efekt na vypnutie jemných vrások a hydratáciu pokožky. Vďaka takto aplikovanej kyseline hyalurónovej, alebo iných účinných mezokokteilov dochádza nielen k hydratácií, ale aj k následnému vypnutiu pokožky. Ďalej dochádza k aktivácii a rastu kolagénových vlákien, čím pokožka získa lepší tonus a elasticitu. Efekt po zákroku je dlhodobý a okamžite viditeľný, mikro vpichy vymiznú do pár hodín a prípadné drobné modrinky vymiznú v priebehu pár dní, oblasť možno navyše výborne zakryť make-upom. Je to vynikajúca indikácia pre tenkú kožu na krku, dekoltu, okolie očí, pier a rúk.
Využíva sa aj k zlepšeniu stavu poškodenej štruktúry kože po prekonanom akné, alebo na kožu poškodenú slnkom. Pokožka bude hydratovaná, omladená a vypnutá.

Pre koho je Vital Injector-crystal mezo vhodný

Skvelé výsledky dosahuje v oblasti líc, kde silnou hydratáciou dodáva stratený objem a vypína pokožku. Zjemňuje drobné vrásky pod očami a na hornej pere, ktoré sú horšie ovplyvniteľné. Intenzívne hydratuje a spevňuje pokožku na krku a dekolte, ktorá je veľmi často zanedbávaná a starosť o ňu začína dosť neskoro. Nenahraditeľne skvalitňuje jemnú pokožku na rukách, zosilňuje kožnú vrstvu spolu s jej odolnosťou. Efekt je prirodzený a dlhodobý!
Ošetrenie je vhodné aj pre mladších klientov, ktorý zatiaľ výrazné zmeny pokožky nepozorujú. Hovoríme o tzv. Aktívnej prevencií pred tvorbou vrások, stratou pružnosti a elasticity pokožky.

Vital Injector-crystal mezo

Priebeh ošetrenia

Pred zákrokom je vhodné naniesť krém na znecitlivenie. Hlavice prístroja vytvoria podtlak, ktorý jemne vyzdvihne pokožku, takže sa materiál dostane do presnej hĺbky. Vital Injector sa zásadne líši technicky dokonalým a perfektne riaditeľným systémom nielen hĺbky aplikácie, ale súčasne možno zvoliť dávku aplikovanú v každej z piatich ihličiek na hlavicu. Pokožka je tak ošetrená absolútne rovnomerným rozprestretím účinnej látky po celej ploche. Ďalšou výhodou je súčasné oddialenie vpichu od ciev, takže významne klesá počet modrín.

Rekonvalescencia

Bezprostredne po ošetrení je možné očakávať začervenanie, mierny opuch, modrinky, v prípade intolerancie na niektorú zložku mezoterapeutických roztokov sa ojedinele môže vyskytnúť svrbenie, resp. v krajnom prípade alergická reakcia. Vhodné je používať tesne po zákroku nedráždivú hojivú medicinálnu kozmetiku a vyhýbať sa pár dní po zákroku priamemu slnečnému žiareniu, používať ochranné krémy s SPF 50 +. Na druhý deň po zákroku môžu ženy začať používať dekoratívnu kozmetiku (make-up).

Komplikácie & kontraindikácie

Akýkoľvek zápal v mieste aplikácie, tehotenstvo, kojenie, onkologické ochorenia, autoimúnne ochorenia, poruchy zrážanlivosti krvi sú kontraindikáciou pre uskutočnenie zákroku. Po zákroku sa môžu vyskytnúť modriny, zápal, alergická reakcia, pigmentácie v miestach vpichov pri nedodržaní fotoprotekcie tesne po zákroku.

Aké ďalšie ošetrenia sa môžu vykonávať

Vital Injector je možné využiť aj k plošnému ošetreniu celulitídy na stehnách alebo na bruchu. Pomocou mikroihličiek možno zaviesť účinné látky do hĺbky, k vlasovým korienkom pri liečbe alopécie (nadmerné padanie vlasov).