Skin Clear

(Antiakné ošetrenie)

Čistiaci a Antiseboroický koncentrát proti akné a na mastnú pokožku.

Bojuje proti hlavným pričinám akné vďaka kombinácii najúčinnejších zložiek pôsobiacich na baktérie (Propionibacterium acnes) a pôsobiace na  zvýšenú produkciu kožného mazu. Má keratolitický, baktericidný a fungicídny účinok. Minimalizuje zápal, vznik jaziev a pozápalové hyperpigmentácie, udržuje zdravý rovnaký odtieň pleti.

Najúčinnejšie prísady na zacielenie všetkých druhov akné, vrátane: komedónov, baktérií, zápalov a upchávajúcich pórov. Podpora jasnej a rovnomernej pokožky pri súčasnom zabránení budúcim postjazvám.

Pomáha s hlbším prienikom do pórov, odstraňuje baktérie zodpovedné za zápalové akné (Propioniacterium acnes) a odstraňuje breakouts. Vďaka vysoko regeneračným vlastnostiam sa zjazvenie a post-zápalová hyperpigmentácia výrazne minimalizujú a odhaľujú zdravšiu a mladšie vyzerajúcu pleť.

INDIKÁCIA

Akné 1. a 2. stupňa, prevencia vyrážky v predmenštruačnom období a tiež behom perimenopauzy, vekom podmienenej zmeny, mastnej a zmiešanej pokožky , antiseptická a ukludňujúca starostlivosť po čistení.

Zloženie:

Kyselina salicylová

Má keratolitický, komedolitický, baktericídny a fungicídny účinok. Odstraňuje odumreté bunky nachádzajúce sa na povrchu pokožky a vnútri pórov. Je veľmi účinná proti P. аcnes vyvolávajúcích vývoj papul a pustúl. Má výrazné protizápalové účinky.

Azeloglicin

Prospieva normálnej keratinizácii a bráni vzniku komedónov. Znižuje tvorbu kožného mazu a aktivitu P. acné. Má silný zosvetľujúcí a antioxidačný účinok, odstraňuje dokonca pozápalovú hyperpigmentáciu.
Extrakt z koreňa lopúcha veľkého:
Zlepšuje mikrocirkuláciu v kože, má výrazný protizápalový a antioxidačný účinok, rovnako tak protimikróbny, protipliesňový a antibakteriálny.  Zmenšuje počet uzavretých komedónov. Stimuluje syntézu kolagénu a tým mierni príznaky stárnutia.

Extrakt zo šalvie lekárskej

Poskytuje aktívny protizápalový efekt (zmenšuje začervenanie, opuch a bolestivosť vyrážky). Má regeneračný, antimikrobiálny, antiseptický  a antibakteriálny účinok.

Komplex vitaminov B (Riboflavin + Dexpanthenol + Pyridoxin)

Majú aktívne antioxidačné účinky, regulujú metabolimus mastných kyselín (tak znižujú zápalovú reakciu), zrychlujú hojenie poškodených tkanív, odstraňujú ohniska zápalu, stimulujú lokálnu imunitu.

Extrakt z kvetov pŕhľavy

Má antioxidačný, protizápalový, čistiaci, antiseptický účinok, napomáhá rychlému hojeniu vyrážky.

Extrakt z kvetov repíku pravého

Antioxidant, má protizápalový a antibakteriálny účinok, napomáhá rýchlemu hojeniu rán a znižuje tvorbu jaziev po akné.