Dajte svojim nohám pocit ľahkosti….

MOKRÁ PEDIKÚRA:

Mokrá pedikúra je metóda používaná už desiatky rokov. Celá procedúra začína kúpeľom nôh so zmäkčujúcimi prísadami. Kúpeľ trvá desať až pätnásť minút. Behom tejto doby dôjde k zmäkčeniu otlakov, mozoľov a uvoľneniu nečistôt z nechtových lôžok. Potom sa nohy dôkladne osušia a odstránia sa zmäkčené kožné prebytky. Na záver je aplikovaný krém s krátkou masážou chodidiel.

MEDICINÁLNA PEDIKÚRA PRÍSTROJOM:

Suchú tzv. Medicinálnu pedikúru robím s pomocou pedologického prístroja so špeciálnymi brúsnymi kotúčikmi. Veľmi tichý prístroj je vybavený odsávaním prachových častíc vznikajúcich počas brúsenia. Medicinálna pedikúra je bezbolestné ošetrenie bez narušenia integrity pokožky. Účinne vyhladzuje chodidlá, nechty, drobné praskliny a s jej pomocou je možné odstrániť aj zarastajúce nechty a kurie oká.

Je to príjemná procedúra, ktorá nebolí ani pri ošetrení bolestivých poranení ani pre nohy s jemnejšou pokožkou so zvýšenou citlivosťou. Minimalizuje riziko infekcii a poranení. Vhodná pri cievnych ochoreniach aj pre diabetikov.

NECHTOVÁ PROTETIKA

NECHTOVÁ PROTETIKA:

Trápi vás vzhľad vašich nechtov?  Mate problem s vrodenými, alebo získanými deformáciami? Riešením vášho problém môže byť práve nechtová protetika. Je to tvorba nechtovej náhrady, výroba nového funkčného nechtu na nechtový pahýľ. Necht plní na prste určitú funkciu a nie len tú estetickú, ako si mnohí myslia. Už mesačná absencia nechta, alebo jeho väčšinovej časti zmení rozloženie váhy tela  počas chôdze, čo môže viesť k závažnejším komplikáciám. Riešením je dočasná, alebo pravidelná tvorba nechta pomocou špeciálnej akrylátovej hmoty.

Dôležité pokyny:

Počas nosenia nechtovej náhrady je nutné používať preventívny antimykotický prípravok Mykored, pretože umelý necht, rovnako ako necht odumretý, je po určitom čase ideálnym miestom pre usadenie mykózy.

Nechtovú náhradu vymieňajte najneskôr každé tri mesiace.

Nechtová protetikaNechtová protetika

FOTODYNAMICKÁ TERAPIA

MEDICINÁLNA PEDIKÚRA PRÍSTROJOM:

Čo je to PACT®? PACT® je skratka, ktorá označuje vedecký termín pre antimikrobiálnu fotodynamickú terapiu. Pri použití tejto metódy sa veľmi účinne a efektívne vyhubia gram pozitívne, gram negatívne baktérie, vírusy a plesne na koži, slizniciach a nechtoch.

Oblasti použitia PACT © fotodynamickej antimikrobiálnej a antimykotickej terapie: – liečenie onychomykóz – hojenie rán rôznej etiológie – veterinárne lekárstvo – zubné lekárstvo

Krok 1: Farbenie Patogény sú citlivé na svetlo Patogén má bunkovú stenu, naproti tomu bunka ľudského tela má bunkovú membránu. Táto odlišnosť je zásadná pri fotodynamickej terapii. Bunková stena mikroorganizmov, sa za pomoci špeciálneho farbiva TOLONIUM CHLORID obsiahnutého v PACT ©gély, sa selektívne zafarbí, nepoškodí a ani inak neovplyvní bunky človeka. To znamená, že mikroorganizmy sú selektívne photosenzibilizované – je zvýšená ich citlivosť na svetlo.

Krok 2: svetlom aktivovaná terapia Svetlo zabíja ako antibiotikum alebo antimykotikum Patogény (baktérie, plesne a vírusy), u ktorých sme za pomoci PACT © gélu zvýšili citlivosť na svetlo, môžeme teraz za pomoci špeciálneho spektra svetla účinne zahubiť. Ale prečo je potrebné zvláštne – špeciálne spektrum svetla? Aj keď baktérie sú teraz citlivé, museli by stráviť hodiny na svetle – na slnku, aby sme ich mohli zahubiť. Slnečné žiarenie nie je možné zosilniť, a ak by sa nám aj toto podarilo, vyvinuli by sme príliš veľa tepla, čo by veľmi pálilo. Preto sa zo svetla „vyfiltruje“ iba tá časť, ktorá je kompatibilná s farbivom PACT © gélu. Táto časť – toto spektrum svetla je schopné účinne a selektívne zahubiť patogény. Svetlo je takto 100 krát silnejšie než bežné slnečné žiarenie bez toho, aby vydávalo teplo. V tomto prípade je najlepšie laserové svetlo, alebo tzv. high-power LED svetlo. Obe sú veľmi intenzívne a obmedzené len na špecifickú vlnovú dĺžku. U malých rán v ústach používame laserové svetlo, pretože LED svetlo v malých priestoroch má nevhodnú svietivosť pre parodontálne vačky či koreňové kanáliky. Pre ošetrenie ťažko hojacich sa rán alebo onychomykóz je zase LED svetlo vhodnejšie.

Krok 3: Liečenie Keď sú patogény (baktérie, vírusy a plesne) vyhubené, telo môže začať liečiť zranenia v ústach, na koži alebo sliznici, alebo môže začať odrastať nový necht. Keď svietenie nebolo dostatočné, môžete ho opakovať toľko krát koľko si vyžaduje vyhubenie toho ktorého patogénu. Fotodynamická terapia je terapia, ktorá nemá žiadne vedľajšie účinky. Môžete ju opakovať podľa potreby. Nemá kontraindikácie a je vhodná aj pre pacientov, ktorí majú veľké množstvo liekov alebo nejaký typ imunitnej nedostatočnosti. Jediným vedľajším účinkom fotodynamickej terapie je ľahké sfarbenie nechtov, kože a ústnej sliznice na modro, táto farba však zmizne po dni, kedy naberie pôvodné sfarbenie.